Γνωριμία με το παιδικό σαντούρι
Στα πλαίσια γνωριμίας των ελληνικών λαϊκών μουσικών οργάνων από το βιβλίο μας, μαζί με τους μαθητές της Δ’ τάξης είδαμε και παίξαμε με το παιδικό σαντούρι!
Αρχική
Ποιοι είμαστε
To σχολείο μας
Γονείς
Ψηφιακά προγράμματα
Τα νέα μας
Επικοινωνία
Στα πλαίσια γνωριμίας των ελληνικών λαϊκών μουσικών οργάνων από το βιβλίο μας, μαζί με τους μαθητές της Δ’ τάξης είδαμε και παίξαμε με το παιδικό σαντούρι!
Χρωματίσαμε και κολλήσαμε με την Β’ τάξη τα φανταστικά σχολικά λεωφορεία. Σκεφτήκαμε πως θα θέλαμε να είναι ένα φανταστικό λεωφορείο το οποίο θα μας μεταφέρει στο σχολείο.