Το πρόγραμμα του σχολείου μας ξεκινάει στις 8:20 π.μ. και τελειώνει στις 2:30 μ.μ. (Δημοτικό και Νηπιαγωγείο). Αν κάποιοι γονείς επιθυμούν, υπάρχει η δυνατότητα να δεχθούμε τα παιδιά στην πρωινή φύλαξη από τις 7:00 π.μ. Το μεσημέρι μετά το σχόλασμα το σχολείο
![σχόλασμα σχόλασμα](https://mavrommati.com/_w/wp-content/uploads/2018/02/σχολασμα.jpg)
φιλοξενεί όσους μαθητές επιθυμούν να παραμείνουν στο σχολείο για κάποια δραστηριότητα ή για μελέτη μέχρι τις 4 μ.μ. ενώ μέχρι τις 5:00 μ.μ. λειτουργεί τμήμα φύλαξης στο σχολείο.
![koydoyni](https://mavrommati.com/_w/wp-content/uploads/2018/02/koydoyni.jpg)
![Πρωινή προσευχή Πρωινή προσευχή](https://mavrommati.com/_w/wp-content/uploads/2018/02/DSC_7051-2.jpg)