Οι μαθητές και μαθήτριες της Β’ τάξης στο μάθημα της πληροφορικής έρχονται σε επαφή με τον κόσμο του προγραμματισμού. Βάζουν σε σειρά εντολές και δημιουργούν τα πρώτα τους σενάρια.
Αρχική
Ποιοι είμαστε
To σχολείο μας
Γονείς
Ψηφιακά προγράμματα
Τα νέα μας
Επικοινωνία
Οι μαθητές και μαθήτριες της Β’ τάξης στο μάθημα της πληροφορικής έρχονται σε επαφή με τον κόσμο του προγραμματισμού. Βάζουν σε σειρά εντολές και δημιουργούν τα πρώτα τους σενάρια.